VII Krakowski Spływ Morsów

Karty podstawowe

Zapraszamy serdecznie pływające Morsy na spływ dziką Wisłą, bez otoczenia Wawelu, bez bulwarów, tylko rzeka, dzikie ptactwo i Wy!!
Do wyboru 2 dystanse 500m i 1500 m na których zmierzycie się ze swoimi słabościami uzbrojeni, jak na morsów przystało, wyłącznie w strój kąpielowy, płetwy i obowiązkowo w bojkę pamelkę. Mierzcie siły na zamiary, bo mimo nadchodzącej wiosny w zimnej wodzie trzeba będzie spędzić więcej niż 5 minut. Baza imprezy to Yacht Klub Polski Kraków przy ulicy Stanisławy Dowgiałło 1. Spotykamy się o 9.00 w sobotę 16 marca. Rejestracja, formalności, badanie trzeźwości i od 11.00 zaczynamy!!! Wywieziemy Was w górę rzeki gdzie wejdziecie do wody i spłyniecie z powrotem do bazy. Na miejscu będzie na Was czekać cos ciepłego do jedzenia i picia, grill, wesoła atmosfera oraz oczywiście medale i szczery podziw kibiców.

A przy okazji może przypomnicie sobie legendę o księżniczce Wandzie, córce Kraka, która nie chcąc wyjść za niemieckiego księcia Rytygiera rzuciła się z rozpaczy w odmęty Wisły? Jak to dokładnie z tym było, tego nawet najstarsze kwiaciarki na krakowskim rynku nie potrafią sobie dzisiaj przypomnieć. Faktem jest, że właśnie tu, w dawnej podkrakowskiej wsi wszystko o tym przypomina. Bo to tu podobno wyłowiono ciało Wandy, to tu znajduje się najstarszy i najbardziej tajemniczy krakowski kopiec nazwany jej imieniem a część Krakowa, gdzie będziemy Was gościć, to prastara wieś Mogiła, nazwana na pamiątkę grobu nieszczęsnej księżniczki. Płynąc Wisłą pod mostem Wandy przypomnijcie sobie tę starą legendę.

Zapraszamy do lektury regulaminu imprezy oraz do rejestracji z wykorzystaniem załączonej ankiety. Do wypełnienia będą oświadczenia o braku przeciwskazań do udziału w imprezie i zgoda na wykorzystanie danych osobowych. Osoby będące członkami klubów morsowych prosimy o podpisanie i przesłanie rekomendacji w których ludzie znający Was potwierdzają Wasze umiejętności pływackie do udziału w spływie. Jeśli nie należysz do żadnego klubu poprosimy Cię o kontakt i udokumentowanie że taki spływ to dla Ciebie nic strasznego. Po prawidłowej rejestracji na podany przez Was adres e-mail dostaniecie informację o numerze naszego klubowego konta, na które należy wpłacić drobne 100 zł wpisowego. Uczestnicy spływu w dniu rejestracji zobowiązani się do złożenia oświadczenia i rekomendacji.

PS. W marcu na rzece nie powinno być lodu, jednak należy liczyć się z anomaliami pogodowymi, których jak to anomalii nie da się przewidzieć. Dlatego zostawiamy sobie prawo do przeniesienia bądź odwołania imprezy w trakcie, w razie gdyby warunki pogodowe uniemożliwiały nam przeprowadzenie jej w sposób bezpieczny dla Was.

A zatem, do zobaczenia w wodzie!

Formularz rejestracji