Slow Swimming 2023

Karty podstawowe

Krakowski Klub Morsów Kaloryfer zaprasza na wydarzenie „Slow Swimming” w dniu 2 lipca 2023 r. w godzinach 9:00-13:00 Zalew Bagry Wielkie przy Klubie Żeglarskim Horn, ul. Kozia 22 w Krakowie.

Idea Slow Swimming pochodzi z Wielkiej Brytanii. W Polsce została rozpowszechniona przez Leszka Naziemca, zimowego pływaka oraz propagatora pływania w wodach otwartych, zarówno latem jak i zimą. Slow Swimming jest imprezą rekreacyjną zachęcającą do pływania, nie jest wyścigiem i nie ma limitu czasu. Uczestnicy mogą płynąć w piance, płetwach, mogą się łapać łodzi asekurujących (impreza będzie zabezpieczona przez Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe - WOPR). Każdy uczestnik obowiązkowo musi posiadać bojkę asekuracyjną/ratowniczą.

Pierwsza tego typu impreza odbyła się na Jeziorze Orawskim w Namestowie w 2019 roku przy współudziale Słowaków w ramach przyjaźni polsko – słowackiej, by w kolejnych latach kontynuować promocję pływania w wodach otwartych w różnych częściach Polski oraz na Słowacji. Uczestnictwo w wydarzeniu jest bezpłatne, obowiązują zapisy. W ramach wydarzenia przewidzieliśmy część edukacyjno – profilaktyczną „Bezpiecznie nad wodą”. Przy współudziale WOPR oraz Straży Miejskiej Miasta Krakowa chcemy propagować bezpieczne pływanie w wodach otwartych nie tylko dzieci, ale i dorosłych.

Dystans do wyboru: 750/1500 m

Rejestracja Slow Swimming 2023

Regulamin imprezy