Informacje > XIV Przeciągnij Smoka przez Wisłę

XIV Przeciągnij Smoka przez Wisłę

Moi Drodzy!

Zapraszam serdecznie w imieniu całego KKM Kaloryfer na naszą sztandarową imprezę towarzysko-pływacką pn. XIV Przeciągnij Smoka przez Wisłę.

Impreza odbędzie się 30 stycznia na Bulwarze Czerwieńskim nieopodal Zamku Królewskiego na Wawelu.

Tegoroczna edycja poświęcona jest 30 Finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która w tym jubileuszowym Finale gra dla okulistyki dziecięcej (dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci).

XIV Przeciągnij Smoka przez Wisłę wpisuje się również w ogłoszony w Krakowie Rok Smoka - jubileusz 50-lecia rzeźby Smoka Wawelskiego. I w związku z tym mile widziane, żeby nie rzec wymagane, są nie tylko smocze atrybuty, ale również wszelakiej wielkości, koloru czy kształtu okulary.

Jak co roku spotkamy się "pod Adasiem" (czyli pod pomnikiem Adama Mickiewicza na płycie Rynku Głównego w Krakowie) i tam robimy zdjęcie pamiątkowe. Następnie kolorowym korowodem pomaszerujemy pięknymi ulicami krakowskiej Starówki pod Wawel i rzeźbę Smoka Wawelskiego, któremu ile sił w piersiach zaśpiewamy gromko Sto lat! (No i oczywiście zrobimy pamiątkowe zdjęcie). Potem udamy się na Bulwar Czerwieński i rozpoczniemy przeciąganie smoka.

Równolegle odbywać się będzie kwesta na rzecz WOŚP oraz licytacja przekazanych przez zaprzyjaźnione z nami firmy oraz przez samych uczestników dary. Zwycięzcy licytacji wrzucą wylicytowaną kwotę do puszki najprawdopodobniej Najlepszej Wolontariuszki Świata - naszej klubowej koleżanki Małgosi Dworzeckiej.

Wszyscy od wielu lat znacie Małgosię, ale nie wszyscy wiecie, że poza funkcją Minister Skarbu w naszym stowarzyszeniu Małgosia jest pielęgniarką w jednym z krakowskich szpitali. Codziennie opiekuje się pacjentami swojego oddziału i pomaga ratować życie korzystając ze sprzętu zakupionego dla szpitali w ciągu ostatnich 29 lat przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Nie, żebym coś sugerował. ale wiecie... takie święto prędko się nie powtórzy!

Cobyście mieli siłę grać z nami dla WOŚP, przygotowany mamy tradycyjny staropolski poczęstunek. Osoby płynące mogą zamówić dodatkowo płatny obiad, na który tradycyjnie zaprasza na swój gościnny pokład Barka Arkadia.

Poniżej znajdziecie formularz zapisów na imprezę. Uwaga, proszę żeby na imprezę zgłosili się nie tylko płynący, ale również osoby towarzyszące zamawiające obiad na Barce Arkadia.

Koszt udziału w imprezie to kwota 100 PLN, koszt obiadu to dodatkowa kwota 35 PLN.

Poniżej znajdziecie link do zapisów:

https://forms.gle/tJntPRKUBZhrzdsA8

Ze względu na panującą sytuację jesteśmy zmuszeni zapytać w formularzu zapisów o to czy posiadacie ważny paszport covidowy, lub statut ozdrowieńca (jedno bądź drugie ważne w dniu imprezy). Informacja ta jest potrzebna do ustalenia limitu uczestników imprezy. W formularzu możecie wybrać jedną z trzech odpowiedzi - tak, nie, odmawiam odpowiedzi.

Wszelkie pytania proszę kierować na adres e-mail info@kaloryfer.eu.

Do zobaczenia pod Wawelem!

Jerry

PS Formularz zapisów jest jedyną akceptowaną formą, wszelkie inne nie będą respektowane (mail, telefon, komunikator itp)

#wosp2022 #wospkrakow #przeciagnijsmoka #przejrzyjnaoczy