Boże Ciało na Sanie 2024

Karty podstawowe

Szanowni, 
jak każe wieloletnia tradycja, w weekend Bożego Ciała zapraszamy Was na kajaki. Od środy do niedzieli San jest nasz! We środę 29 maja spotykamy się na polu namiotowym w Sielnicy, gdzie będzie nasz stacjonarny obóz. We czwartek, piątek i sobotę spływamy Sanem odcinki o długości ok. 18 km każdy. W niedzielę po drugiej kawie składamy obóz i wracamy do domków. Mieszkamy na polu namiotowym. Pływamy w kajakach turystycznych dwuosobowych. Tam gdzie trzeba będziemy dowożeni busem. W cenie oprócz kajaków, wioseł, kamizelek oraz związanej z tym logistyki, mamy również koszt pobytu na campingu.

Koszt od osoby to 300 zł. Cena nie zależy od wieku uczestnika. Kajaki są dwuosobowe więc przed wyjazdem dobierzcie się w zgrane osady.
Zapisy przy pomocy ankiety pod załączonym linkiem. Każdą osobę należy zarejestrować w osobnym wpisie.

Jeszcze ubiegłej jesieni naocznie sprawdziliśmy warunki na Sanie. Na naszym odcinku rzeka jest szeroka, czysta i nie stwarza trudności dla kajakarza amatora. Stan wody na tym odcinku zależy głównie od wielkości zrzutu wody z zapory w Solinie; jest więc dość stabilny. Gdyby ktoś narzekał na brak atrakcji to w okolicy jest kilka malowniczych cerkwi. Niedaleko jest też miasteczko gdzie „pamiątki, pizzeria i lodziarnia”.
Więcej praktycznych informacji później, tymczasem przypominam, że na naszych spływach kategorycznie i pod karą chłosty zabrania się pytać – Czy jeszcze daleko?

A zatem do wioseł!